Lisansüstü Program Başvuruları – Doktora

Yayınlanma Tarihi: 21-06-2019

Dokuz Eylül Üniversitesi Psikoloji Bölümü 2019-2020 akademik yılı güz yarıyılında “Psikoloji” doktora programı açacaktır.

Bölümümüzde “Psikoloji” başlığı altında doktora programı açılmaktadır, ancak 3 farklı modül altında ders alma ve tez yazma imkanı bulunmaktadır. Bu doğrultuda, bu yıl açılacak olan programda Klinik Psikoloji, Sosyal Psikoloji ve Deneysel Psikoloji modülleri bulunmaktadır. Öğrenciler hangi alan için başvurduklarını başvuru esnasında belirteceklerdir

Klinik psikoloji alanında 6 kontenjan, Sosyal Psikoloji alanında 5 kontenjan, Deneysel Psikoloji alanında ise 2 kontenjan bulunmaktadır.

 

Ön Kayıt Başvurularının İnternet Üzerinden Yapılması: 16-29 Ağustos 2019

Yazılı Bilim Sınavı:  2 Eylül 2019, Saat: 9.30

Mülakat: 3 Eylül 2019, Saat: 9.30

Sonuçların İlanı: 5 Eylül 2019

 

Başvuru koşulları:

– Üniversitelerin Psikoloji alanında lisans ve yüksek lisans diplomasına sahip olmak

– En az 60 ALES ya da e-ALES (Eşit Ağırlık) puanı almış olmak

– YÖK tarafından kabul edilen merkezî yabancı dil sınavlarından (KPDS, ÜDS, YDS, e-YDS, YÖKDİL) en az 60 puan ya da YÖK tarafından eşdeğerliği kabul edilen uluslararası yabancı dil sınavlarından 60 puana eşdeğer bir puan almış olmak

– Transkript, özgeçmiş ve niyet mektubu

 

Başvuru takvimi, başvuru sırasında dikkat edilmesi gereken hususlar vb. konularda daha ayrıntılı bilgi için lütfen Sosyal Bilimler Enstitüsü’nün ilgili sayfasını inceleyiniz.

Ayrıca lisansüstü programlara ilişkin sorularınız için buraya tıklayınız.